Покришки для вантажних автомобілів мають свої особливості, на які важливо звернути увагу перед покупкою. Даний тип гуми призначений для далеких поїздок та значних навантажень. Тому вантажні шини повинні бути стійкими до різних погодних та дорожніх умов, міцними та витривалими. Такі колеса відрізняються від легкових своєрідним малюнком протектора, посиленою конструкцією та жорсткістю гумової суміші. При виборі вантажних моделей слід враховувати вісь, на яку буде встановлена гума.

Отже, які ж осі вантажної машини існують і як залежно від них класифікуються шини?

Основні типи вантажних покришок

Вантажівка – це габаритний транспортний засіб, який при русі надає різний ступінь навантаження на шини. Отже, інженери створюють колеса для монтажу на тій чи іншій позиції, що мають особливі експлуатаційні характеристики. Вісь буває рульовою, ведучою та вільного кочення. Відповідні назви набули і типи вантажної гуми. Окремо виділяють універсальні шини, які підходять для всіх осей.

Краще не нехтувати рекомендаціями виробника щодо розташування коліс. Неправильне встановлення прискорює зношування автошин і погіршує їх ключові властивості, а водій при цьому ризикує втратити контроль над керуванням. Справа в тому, що на кожну вісь впливають різні сили, які мають зіставлятися з конструкцією, індексами вантажопідйомності та швидкості покришок.

Рульові вантажні шини – S (Steer)

Під час руху транспорту гума, встановлена на рульову вісь, відчуває підвищений тиск на плечову зону. Рульові шини також називають керованими. Їхнє головне завдання – чітко реагувати на кермові команди, забезпечуючи стабільність керування та стійкість на дорожньому покритті. Від конструкції кермових автопокришок часто залежить, наскільки тихою та комфортною буде їзда. Протектор зимових моделей обладнаний великою кількістю ламелів, які скорочують гальмівну колію на засніжених ділянках траси.

Ведучі вантажні шини – D (Drive)

Ведуча автогума піддається дії сили тертя. Частково її функції полягають в оптимальному розподілі ваги вантажу, що перевозиться. Але в основному даний тип розроблений для того, щоб важка вантажівка легко починала рух і гальмувала.Колеса на провідні осі характеризуються яскраво вираженою геометрією протектора з великими деталями, безліччю ламелей та прорізів різної форми. Така будова гарантує високу тягу, відмінну прохідність та чудові зчіпні властивості покришок.

Вантажні шини для осі вільного кочення – T (Trailer)

Ці колеса витримують вагу причепа або напівпричепа і вантажу, що транспортується. Подібна гума покликана зменшити опір коченню та забезпечити раціональне споживання палива. За дизайном протектор шин, встановлених на позиції вільного кочення, наближений до рульового. Але це не означає, що розташування покришок можна змінити, адже причіпні колеса позбавлені основних переваг керованих моделей, і навпаки.

Універсальні вантажні шини – U (Universal, All position)

Гума універсального типу – це менш поширений продукт, який випускають далеко не всі шинні компанії. Переваги таких шин очевидні. Насамперед, автовласник економить гроші та час, які йдуть на пошуки та купівлю кількох комплектів шин. У такий же спосіб водій вирішує проблему з кількістю та експлуатацією запасних коліс. Проте експерти стверджують, що універсальні вантажні покришки роблять їзду менш комфортною та безпечною. Рульові та універсальні вироби, оснащені протектором із поздовжньою нарізкою ламелів, часто ставлять на пасажирські автобуси.

Пам'ятайте, що якісні шини для вантажівки демонструють високі показники зносостійкості та зчеплення на сухому або мокрому покритті. Вміло виготовлені колеса від відомих брендів забезпечать максимальний контакт із поверхнею дороги, низький коефіцієнт опору коченню та непогану економію палива. Вантажна гума для магістральних та регіональних перевезень, забезпечена зміцненими елементами, захищена від пошкоджень, деформації та проколів, що особливо важливо під час руху на проблемній трасі.

Вас однозначно порадує асортимент вантажних шин, представлений в інтернет-магазині Tyresale.com.ua !