Заміну гуми автомобілісти проводять досить часто. щонайменше 2 рази на рік. Але бувають ситуації, коли шина прокололася чи пошкодилася, що також передбачає її заміну. Цю процедуру можна доручити працівникам СТО. Однак не обов'язково щоразу звертатися до майстрів. Можна заощадити та виконати шиномонтаж своїми руками. Для заміни автогуми знадобиться кілька інструментів: дві монтажні лопатки, балонний ключ, домкрат, насос. Але все ж таки володіти деякими «секретами» необхідно. У цій статті розглянемо, як встановлювати шини самостійно.

 

 Демонтаж старої покришки з колеса

Насамперед стара гума знімається з дисків. Це здійснюється за допомогою домкрата, яким піднімається машина. Потім кріпильні болти відгвинчуються спеціальним ключем. Після цього колесо потрібно зняти з автомобіля. Його слід покласти на землю таким чином, щоб вентиль був зверху. З вентиля треба зняти ніпель і випустити з камери чи покришки повітря. Його потрібно втиснути всередину шини і віджати покришки від обода. Іноді це вимагає чимало зусиль. Коли справа зроблена, необхідно помістити монтажну лопатку між боковиною та ободом. Потім знадобиться ще одна лопатка, щоб витягнути боковину за обід через проміжок, що утворився. Через цей же обід витягується і друга частина боковини, а потім знімається з диска. При роботі важливо не завдати пошкоджень дисків.

 

 Встановлення нової гуми на диск

Не поспішайте встановлювати на диск нову покришку. Спочатку варто перевірити її стан, тобто чи не є на ній пошкодження та дефекти. Важливо, щоб диск та шина підходили один одному за типорозміром. Тому диск теж потрібно обстежити на наявність слідів корозії, пошкоджень і т. д. Якщо шина безкамерна, то з неї необхідно зняти старий вентиль і вантажі балансування. 

При монтажі нової гуми необхідно пам'ятати про кольорові позначки. Вони є маркерами, які вказують на напрямок обертання та інші важливі технічні параметри. Для того щоб полегшити роботу та не пошкодити шину, рекомендується покрити її борт спеціальним мастилом. Однак тут важливо не переборщити з кількістю, тому що в іншому випадку покришка прослизатиме на обід.

Установка шини здійснюється у зворотному порядку стосовно розбирання. Таким чином, насамперед надягає на обід диска одна сторона боковини. Якщо покришка має камеру, спочатку поміщається камера. Важливо, щоб вентиль камери повністю увійшов в отвір обода. Потім уже вкладається другий бік боковини.

 

 Яких правил потрібно дотримуватись при шиномонтажі?

  1. На диски потрібно монтувати чисті, сухі покришки. Тобто старі потрібно попередньо помити та почистити. Якщо ви вирішили купити шини, враховуйте їх типорозміри.
  2. Якщо камера або гума до установки знаходилася в приміщенні, де температура нижче 00С, то перед монтажем слід помістити шини в місце з кімнатною температурою, і витримати там їх не менше 3-х годин.
  3. Перед встановленням покришку необхідно уважно обстежити всередині та зовні на наявність пошкоджень. Під час огляду використовуйте спеціальні інструменти.
  4. Обов'язково перед монтажем покришки випустіть з неї повітря.
  5. Рекомендується камеру перед монтажем присипати тальком. Також потрібно перевірити її на герметичність у ємності із водою.
  6. Прослідкуйте за тим, щоб на обід диску були усунені сліди корозії, бруду, а також при необхідності нанесіть фарбу. Якщо на обід є пошкодження, то такий диск вкрай не рекомендується використовувати надалі.
  7. Легкові та вантажні шини мають балансувальну мітку, яка вказує на найлегше місце. При установці дане позначення потрібно поєднувати з вентилем.
  8. Після кожної установки гуми на колесо, слід виконати балансування на спеціальному обладнанні.
  9. При шиномонтажі заборонено використовувати кувалди та інші важкі інструменти, які можуть пошкодити диски та покришки.
  10. Не можна замінювати золотники саморобними заглушками.